06 Mart 2024
DENEYAP Girişim Programı Başlıyor

DENEYAP Girişim Programı Başlıyor

Türkiye’nin, daha adil bir dünya adına savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için Milli Teknoloji Hamlesi'ni gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz.

T3 Girişim Merkezi; Türkiye girişimcilik ekosisteminde, millî teknoloji girişimlerinin doğmasında, büyümesinde ve dünya pazarına açılmasındaki teknik, ticari ve finansal bariyerleri ortadan kaldırmayı, yerli sermaye sahiplerini teknoloji yatırımcısına dönüştürerek Türkiye ekonomisine yüksek katma değerli teknoloji üreten girişimler kazandırmayı ve öğrencilere sunduğu girişimcilik eğitim programları ile nitelikli girişimci adayları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin temel amacı, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturarak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmektir. Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Tasarım ve Üretim, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Yazılım Teknolojileri, Mobil Uygulama, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay teknolojileri, Yapay Zeka, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, İleri Robotik, Robotik ve Kodlama gibi alanlarda eğitim vermektedir. 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde teknik anlamda yetiştirilen öğrencilerin girişimcilik kabiliyetleri ile desteklenerek fikirlerini projeye, projelerini de girişime dönüştürme yolculuklarının desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde eğitimine devam eden lise öğrencilerine ve mezun olan öğrencilere yönelik DENEYAP Girişim Programı düzenlenmektedir. 

Program kapsamında seçilen ekiplere maddi desteğin yanı sıra girişimcilik eğitimlerinden alanında uzman mentor görüşmelerine, hibe ve ödülden TEKNOFEST ve Take Off’a katılım hakkına kadar 10 farklı alanda imkân sağlanmaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Mart  

Bu yazı 267 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur