11 Eylül 2022
İstanbul Başakşehir'de 400 m² villa icradan satılıktır

İstanbul Başakşehir'de 400 m² villa icradan satılıktır

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ
2021/1914 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, 186 Ada, 1 Parsel, HOŞDERE Mahalle/Köy, -/-/-/41 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi, Çoruh Sokakta, tapunun 186 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı 18.548,20m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli ?B.A.K. Yirmi Altı Blok Villa? vasıflı taşınmazda 330/10000 arsa paylı Çoruh Sokak 5 dış kapı numaralı (Ilgaz 1 Villa 41) tripleks villanın tamamı niteliğindedir. Tamamı 18.548,20m2 alana sahip ve 26 adet villadan oluşan ana taşınmazda, Çoruh Sokaktan 5 dış kapı numarası alan 41 bağımsız bölüm numaralı villa; bahçe kotunda yer alan bodrum kat, bina ana girişinin de yer aldığı zemin kat, 1 normal kat ve çekme kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ayrık nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olup, onaylı mimari projesine göre bahçe kotunda yer alan bodrum katında salon, çamaşır ve ısınma odası, depo, giriş katında hol, oda, mutfak, salon, WC, balkon, 1.katta bir tanesi ebeveyn banyolu üç oda, banyo-WC ve balkon, çekme katında oda ve teras mahallerinden ibaret, 400m2 alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri parke, duvarları sıvalı ve boyalı, çelik giriş kapılı, PVC doğrama ve ısıcamlı, mutfakta sabit tezgah ile mutfak dolapları, banyolarında sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumdadır. Satışa konu taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, bahçe dahilinde çevre düzenleme ve peyzajı yapılmış durumda, etrafı bahçe duvarı ile çevrili olup, civarın talep gören iskana elverişli konut alanında yer almaktadır. bilirkişi raporunda belirtilmiştir

Adresi: İstanbul, Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi, Çoruh Sokakta No 41 Villa Başakşehir/ İSTANBUL
Yüzölçümü: 18.548,20 m2
Arsa Payı : 330/10000
Kıymeti: 5.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18

İmar Durumu : Başakşehir Belediye Başkanlığı resmi internet sitesinden alınan imar durum bilgisine göre Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi, 186 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz 1/1000 ölçekli 07.02.2003 onay tarihli Bahçeşehir Sıvat-Yeşiltepe Mevkii, Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanında kalmakta olup, Blok nizam, E:1.50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir denilmiştir.

Kaydındaki Şerhler : Diğer : garaj eklentisi, yönetim planı ve diğer şerhler mevcuttur
1. Satış Günü : 23/09/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/10/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: Kartaltepe Mah. 1. Malazgirt Cad. No:2-4 Küçükçekmece Adalet Sarayı 1. Kat Müzayede Salonu Küçükçekmece İstanbul
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/1914 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Bu yazı 1113 kişi tarafından görüntülendi.