18 Ekim 2021
AKP'li Başakşehir Belediyesi'nin 2022 bütçesine tepki: 'Bütçenizi iki katına çıkartarak neyi planlıyorsunuz?'

AKP'li Başakşehir Belediyesi'nin 2022 bütçesine tepki: 'Bütçenizi iki katına çıkartarak neyi planlıyorsunuz?'

AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin bütçesine tepki gösteren CHP'li meclis üyesi Beyzade Kayabaşı, “Vatandaşa asgari ücretle tasarruf ve lokma hesabı yapanlar belediyenin harcamalarına bakmıyorlar. Bir anda yangından mal kaçırır gibi bütçenizi iki katına çıkartarak neyi planlıyorsunuz?” dedi.

AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin 2022 bütçesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne 133 milyon lira, Özel Kalem Müdürlüğü’ne 5 milyon 500 lira ayırdığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Başakşehir Belediyesi meclis toplantısında belediyenin 683 milyon 550 bin olan 2022 bütçesini son anda 980 milyona çıkarması tepki çekti. CHP’li Beyzade Kayabaşı, Başakşehir Belediyesi’nin 2 yıldır Sayıştay tarafından denetlenmediğini söyledi.

'VATANDAŞA LOKMA HESABI YAPANLAR, BELEDİYENİN HARCAMALARINA BAKMIYOR'

Kayabaşı birçok belediyede Sayıştay denetimleri yapılırken, Başakşehir Belediyesi’nin 2 yıldır denetlenmediğine dikkat çekti. Kayabaşı, “Vatandaşa asgari ücretle tasarruf ve lokma hesabı yapanlar AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin harcamalarına bakmıyorlar. Başakşehir’de 650 milyon bütçe açıklayanlar vatandaştan adeta gizler gibi iki katı bütçeleri meclis çoğunluğuna güvenerek istedikleri bütçeyi alıyorlar” dedi. Kayabaşı, 2022 yılının bütçesine 224 milyonluk arsa satışı geliri konduğuna da dikkat çekerek, “Bir anda yangından mal kaçırır gibi bütçenizi iki katına çıkartarak neyi planlıyorsunuz?” diye sordu.

MİLYONLUK LALE İHALESİ

Cumhurbaşkanlığı’nın yayımladığı genelgesine karşın Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü geçen aylarda dikkat çeken bir bitki ve peyzaj malzemeleri ihalesi yapmıştı. 16,5 milyon liralık bitki ihalesi kapsamında peyzaj düzenlemelerinde kullanılmak üzere ilçeye 400 bin adet lale, 150 bin adet sümbül, 150 bin adet nergis alınması kararlaştırılmıştı.

Bu yazı 198 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur