08 Mart
YOKSULUN TAPUSUNU ZENGİNE MEZE ETTİRMEYECEĞİZ

YOKSULUN TAPUSUNU ZENGİNE MEZE ETTİRMEYECEĞİZ

BASIN AÇIKLAMASI

YOKSULUN TAPUSUNU ZENGİNE MEZE ETTİRMEYECEĞİZ

Değerli Basın Mensupları;


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen kararı ile ilçemiz mahallerinden Güvercintepe mahallesinde, kamuoyu gündeminden gizlenerek alelacele bir kamulaştırma kararı verildiği tespit edilmiştir.

Yapılan bu kamulaştırma girişiminin asıl amacı, her geçen gün değer kazanan ve yandaş müteahhitlerin iştahını kabartan Güvercintepe bölgemizde, arsa değerleri gerçek değerini bulmadan evvel taşınmazları bir an önce vatandaşın elinden alıp yandaş müteahhitlere kazandırma çabasıdır.

Akp yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’nin, belirli bölgelerde kasten hizmet zafiyeti yaratma, imar sorunları ile vatandaşı karşı karşıya getirme, bölgenin itibarını zedeleyerek vatandaşı yıldırma politikası uyguladığı tüm ilçe kamuoyunun malumudur. Bu zihniyet, ilçemizin mahallerinde karmaşa yaratmak amacıyla yandaş müteahhitlere yol açmakta,  vatandaşa ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışmaktadır.

Bugün, Güvercintepe mahallemizde yapılan kamulaştırma işleminin asıl amacı tam da budur. Vatandaşlarımızı her türlü hukuki ve sosyal sorunlarla baş başa bırakan bu zihniyet, bugün kamulaştırma tezgahı ile vatandaşa suni bir avantaj sağlama iddiasında bulunmaktadır. Çok iyi bilinmelidir ki, yapılan bu kamulaştırma işlemi KAMU YARARI gözetilmeden, salt bir kısım yandaşın maddi çıkarları için yapılmaktadır. Vatandaşın yaşam alanına dahi göz diken bu anlayışın, yandaşa fayda sağlamaktan başka bir amacı yoktur.

Daha önce de Başakşehir ve İstanbul halkı, maalesef Akp’li Belediyelerin bu ve benzeri uygulamalarına şahit olmuştur.
Ancak şunu önemle belirtmek isteriz ki, Cumhuriyet Halk Partisi her zaman hakkın ve halkın yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. CHP, vatandaşın tapusunu zengine meze ettirmeyecek, bu uğurda hukuki mücadelesinde vatandaşın yanında olacaktır. CHP iktidarında, halkın taleplerine kayıtsız kalma temelli, kamu yararı gözetmeksizin tesis edilen idarecilik anlayışı son bulacak halkın ve hakkın talepleri kazanacaktır.    

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                       

Bu yazı 365 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur