Osmanlıca Kursları - Başakşehir Yaşam
Kültür Sanat
Osmanlıca Kursları

Kültür A.ޞ. DİVANDER (Divan Araştırma ve Eğitim Derneği) Küçükçekmece Belediyesi İşbirliğiyle Yaz Dönemi Osmanlı Türkçesi başvuruları başladı.
Kültür A.ޞ. DİVANDER (Divan Araştırma ve Eğitim Derneği) Küçükçekmece Belediyesi İşbirliğiyle Yaz Dönemi Osmanlı Türkçesi başvuruları başladı.

Uzman Öğreticiler tarafından her seviyede Osmanlı Türkçesi okuma ve yazma dersleri verilerek ; kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Kültür ve Tarih Mirasımızla Buluşmak başlığıyla gerçekleştirilen programda katılımcılara ; Hem Osmanlı Türkçesi ile basılmış eserleri hem de İstanbul başta olmak üzere tarihi eserlerimiz üzerindeki Osmanlı Türkçesi yazı ve kitâbeleri okuyabilme kabiliyetini artırıcı eğitim faaliyetlerinde bulunulmaktadır.

Program çerçevesinde; kültürel geziler ; konferanslar ve atölye çalışmaları tertip edilerek ; bu sayede tarihi ve kültürel mirasımızla barışık bireylerin sayısını artırmak amaçlanmaktadır.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde başlayacak olan Osmanlı Türkçesi kursu 2 kur şeklinde düzenlenip ; birinci kurda Osmanlı Türkçesi?ndeki Türkçe kaideler üzerinde durulacak ; ikinci kurda ise Osmanlı Türkçesi?ndeki Arapça ve Farsça imla kaideleri üzerinde durulacaktır.

Osmanlı Türkçesi Yaz Dönemi kurslarımız 3 Temmuz 2010?a başlayacaktır.

KURS MERKEZİ

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi / Küçükçekmece

İrtibat:

0212 598 55 23 0212 598 53 94 CKSM Nisa Hanım

Genel Koordinatör Ercan KÖKSAL 0536 706 24 76 0554 846 38 38

E-Posta: info@divander.org
Önkayıt:  http://www.divander.org/kurs/kayit.php


Tarih: 22.6.2010 - Görüntülenme Sayısı: 2291  |  
| | | | Daha Fazla
Bu Konu Hakkında ki Yorumlar________________________________________________
Bu konu hakkında hiç yorum yapılmamış. Bu konuya ilk siz yorum yapın!
Yorum Yaz
Adınız:

E-Postanız:

Konu Puanı:
This Is CAPTCHA Image

Yorumunuz:
ARAMA YAP
BAŞAKŞEHİR'İN NABZI

Başakşehir'de Birçok İşletme Açılmasından İtibaren Ortalama Sekiz Ay Gibi Bir Süre İçinde Kapanmaktadır. Sizce Bunun Sebebi Nedir?

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak :
3:37
Güneş :
5:45
Öğle :
13:22
İkindi :
17:19
Akşam :
20:37
Yatsı :
22:27
Terasium
HAFTANIN VİDEOSU