07 Mart
Şahintepe İmamoğlu’na Kulak Verdi!

Şahintepe İmamoğlu’na Kulak Verdi!

CHP  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu  ve Başakşehir Belediye Başkan Adayı  Abdulhadi Akmugan Şahintepe
Mahallesinde halkla bir araya geldi.

Ortalama 2500 & 3000 kişinin dikkatle izlediği mitingde  Başakşehir’de onuncu  yılına doldurmaya yakın yerel basın yayın organı BasaksehirRehberi.com olarak izlediğimiz alışıla gelmiş CHP mitinglerinden farklıydı. Halk önceki seçimlerde meydanlarda toplandıklarında slogan atan, bir kısmı başka mahallelerden taşıma partili insanların oluşmamakta. 

Özellikle meydan etrafında kalabalığa karışmayan etraftan CHP’nin  İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu  ve Başakşehir Belediye Başkan Adayı  Abdulhadi Akmugan’ın konuşmalarını ilgiyle izleyen ve dinleyenlerin fazlalığı göze çarptı. 

Artık halk bir arayış içinde!


 

İmamoğlu Konuşmasında Projelerinden Satırbaşları:

"2 Bin 20 Lira Altında Bir Gelir Varsa O Haneye Nakdi Yardım Yapacağız"

"Kimse benim vatandaşımı oydan sebep ikiye bölemez"

 "Bu kardeşiniz bu şehirde insanların iş istihdam ve imkanlarını artıracak, hepinize söz veriyorum. Daha da önemlisini söyleyeyim size, bize gelen bir kişi arkadaşımız iş arıyorsa, emekçiyse bizden iş istiyorsa ona git önce partiye üye ol demeyeceğiz. Bu ahlak dışı davranışı bizden asla görmeyeceksiniz, biz herkese eşit bakacağız. Burada her gördüğümüz vatandaşımız kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla bu şehri bu memleketi seven eşit insanlar. Her biriyle biz birbirimize yakınız, etle kemik gibiyiz, kimse bizi ayıramaz. Bu kadar basit. Kimse benim vatandaşımı oydan sebep ikiye bölemez, bu kadar net" dedi.

"Benim vatandaşım bu şehre gelmiş hayaller kurmuş. Demiş ki, 'ben bu şehirde çocuğu mu büyüteceğim, bu güzel vatanın bu güzel şehrinde ben hayata tutunacağım' ama bu gün yoksulluk yaşıyor. Biz sonrasında dedik ki bu şehirde bazı imkanlar sunmalıyız. Eğitimde yardımlar sunacağız. Servisinden kreşine, eğitim desteğine bursa kadar. 500 bin çocuğa kırtasiyesinden giyimine varıncaya kadar eğitim paketi sunacağız.

Evlilik yardımından hane yardımına kadar çok proje var. Eğer bir hanede 2 bin 20 liranın altında bir gelir varsa o haneye biz nakdi yardımda bulunacağız. Hem de 200 liradan 2 bin 20 liraya kadar. Suyu ucuzlatacağız, yüzde 50, 40, 30 olarak ucuzlatacağız" dedi.

"Tanzim satışın en ahlaklısını bizi yapacağız" Kent lokantaları kuracağız. Ama bütün bunları yaparken, vatandaşı rencide etmeyeceğiz. Vatandaşı kuyruğa dizip iki saat kuyrukta bekletmeyeceğiz. Vatandaşı bekletip rencide ederek ondan sonra da o kuyruğa varlık kuyruğu demeyeceğiz" dedi.

BasaksehirRehberi.com

Bu yazı 516 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur