05 Mart
İYİ PARTİ Başakşehir’de YENİ BAŞKAN Dönemi!

İYİ PARTİ Başakşehir’de YENİ BAŞKAN Dönemi!

İYİ Parti Başakşehir İlçe Başkanı Halil Kalkan’ın Millet İttifakı listesinde meclis üyeliği açıklanmasının ardından İYİ Parti İl Başkanlığının yapmış olduğu atamayla Başakşehir’e yeni başkan seçildi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun katıldığı devir töreninde Başakşehir İlçe Başkanlığına Tevfik Atakan Şakar atandı.

İYİ Parti Başakşehir İlçe Başkanı Tevfik Atakan Şakar Kimdir?1985 İstanbul Fatih doğumluyum, evliyim, Barbaros ve Atilla adında iki oğlum var. Atalarım Osmanlı-Rus savaşı yıllarında 1774 Küçük Kaynarca antlaşması sonrası Kırım hanlığına mensup bir aile olarak Anadolu’ya göç eden Kırım Türklerindendir. Çocukluğum yaşanan acılar ve Türk birliğine ve Turana duyulan özlem içerisinde geçti. Öğrenim hayatıma Ataköy Emlak Kredi ilkokulunda başladım, ortaokulu Gürsoy Kolejinde bitirdikten sonra Nahit Menteşe Anadolu Teknik Lisesi Kimya Teknolojilerinden mezun oldum,  üniversite öğrenimimi Anadolu Üniversitesi Kimya bölümde tamamladıktan sonra İngiltere Oxford’da bulunan British Study Center’da İş İngilizcesi üzerine 2 yıl öğrenim gördüm ve Malta Chamber College’de 1 yıl süre ile İş İngilizcesi dersinde asistanlık yaptıktan sonra ülkeme dönüş yaparak iş hayatıma kimya alanında çalışan ve BASF’in Coatings bölümüne muadil ürünler üreten Aile şirketimizde başladım.

Şirkette ‘’Üretim müdürlüğü’’, ‘’AR-GE müdürlüğü’’ ‘’Uluslararası proje direktörlüğü’’ görevlerini üstlendim. Ailemin şirket hisselerini devretmesinden sonra 29 yaşında kendi kimya şirketimi kurdum, halen, 5 ülkede distribütörlükleri olan, cirosunun %45’ni ihracattan elde eden şirketimi ve 31 yaşında kurduğum sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren şirketimi yönetmekteyim. 10 yıllık iş hayatımda yurtiçi ve yurtdışında fabrika kurulumları, fuar ve kongre organizasyonları yürüttüm, yeni fikirleri hayata geçirmekten hiç korkmadım, her fırsata sorumluluk almayı ve taşın altına elimi koymayı bildim. 16 yılda 20 ülke 50 den fazla şehir gezerek ve yaşayarak farklı medeniyetlerin yaşayış tarzlarını, kültürel farklılıklarını, demokrasi anlayışlarını ve şehirlerin üst yapılarını, ulaşımlarını, hizmetlerini inceleme fırsatı buldum ve bu süreçte gözlem ve izlenimlerimi not ettim. 

Akıllı şehirler ile ilgili çalışmalar yapmak üzere 2017 ve 2018 Smart City Expo World Congress/ Barselona’yı ziyaret ederek akıllı ulaşım, engelli erişilebilirlik ve dijital dönüşüm konularında görüşmelerde bulunarak gelecekte işbirliği yapmak üzere networkler oluşturdum. Hali hazırda patente konu iki akıllı şehir projem bulunmakta ve bir sonraki yerel seçimlere kadar projelerimi hayata geçirerek, ilçemin ve partimizin bütün il ve ilçelerdeki seçim kampanyalarında kullanımına sunmayı planlamaktayım.

İYİ Parti’ye katılma kararını bana verdiren; Siyasi zeminde, Atatürk ilke ve inkılaplarını, ülkemin bölünmez bütünlüğünü savunarak, hukuk sınırları içerisinde siyaset yapabilecek olmam ve liyakat usulü ile daha büyük meclislerde daha önemli sözler söyleyebilme imkanı bulabilecek olduğuma inanmamdır. Bu inanç ile 2018 ocak ayında İYİ partiye katılmış oldum. 27. Dönem milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 3. Bölge milletvekili adaylarımız ile saha çalışmalarında bulundum. Seçimlerden sonra İş Dünyası ve Ekonomiden sorumlu ilçe başkan yardımcılığına getirildim ve kısa bir zaman sonra İYİ Parti’yi oluşturan iş insanlarını bir araya getirmek amacı ile İYİSİAD(İyi Sanayici Ve İş İnsanları Derneği) markasının; il başkanlığımıza devretmek üzere tescilini yaparak patentini aldım ve dernek tüzüğünü hazırladım, yine bu amaç doğrultusunda IYI BUSINESS NETWORK adında bir ağ oluşturarak ve iş dünyası il komisyonuna sunarak bu konudaki çalışmalarıma devam etmekteyim. İYİGÜNDER(İyilik Güneşi Derneği) kurucu üyesiyim.

Kurucu İlçe başkanımız Halil kalkan’dan görevi teslim almak benim için büyük bir onurdur, kendisi; duruşu ile teşkilatının arkasında oluşu ve bize dürüst siyasetin nasıl yapılacağını öğretmesi ile bir ömür boyu gönlümüzün ilçe başkanı olarak kalacaktır.

BasaksehirRehberi.com Olarak yeni başkana başarılar dileriz.

Bu yazı 1125 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur