29 Aralık
AK Parti Başakşehir’de Yasin Kartoğlu ile Devam Dedi

AK Parti Başakşehir’de Yasin Kartoğlu ile Devam Dedi

AK Parti Başakşehir'de, İnternet sitemiz BasaksehirRehberi.com’da yapmış olduğumuz “Ak Parti Başakşehir'de Kim Belediye Başkan Adayı Olmalı” konulu ankette 4. Sırada yer alan Yasin Kartoğlu ile devam etme kararı aldı.

İşte anket sonuçları

İlçemize geri dönme ihtimali kuvvetli olan eski Başakşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal Ak Parti Büyükçekmece İlçesinden Aday Oldu

Yasin Kartoğlu kimdir?

İstanbul’un en genç belediye başkanı olan Yasin Kartoğlu, 1977 yılında Küçükçekmece’de doğdu. Ailesi aslen Malatyalı olan Kartoğlu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de, yükseköğrenimini ise İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İki dönem başkan yardımcılığı görevini yürüten Yasin Kartoğlu, Mevlüt Uysal’ın 28 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 4 Ekim 2017 tarihinde Belediye Meclisi’nce Başakşehir Belediye Başkanlığına seçildi. Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

Bu yazı 891 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur