06 Aralık
AK Parti İstanbul’u Kaybedebilir, Ama Başakşehiri Asla Riske Atmaz!!!

AK Parti İstanbul’u Kaybedebilir, Ama Başakşehiri Asla Riske Atmaz!!!

Yerel seçimler yaklaşırken kazan kaynamaya devam ediyor. İstifalar, Atamalar, Belediye başkanı aday adayları, belediye meclis üyesi aday adayları, muhtar aday adayları derken kulisler, kulaklara fısıldamalar, sokakta konuşulanlar ve dahası.

Bizler İstanbul ilçeleri arasında en önemli ilçelerden birisiyiz. Evet daha önemli ilçelerde var elbet. Boğaza nazır sahil şeridinde semtleriyle meşhur olan Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş, Bakırköy , ( florya, ortaköy, bebek, etiler, bostancı) gibi. Ama onlarda olmayıp bizlerde olan bir şey var, oda terk edilebilecek cinsten değil.

Başakşehirin  kaybedilme ihtimali ortaya çıkacak olursa, Kanal İstanbul'un iki yakası Başakşehirde kalacak şekilde mahallelerimizden Şahintepe, Güvercintepe, Altınşehir Başakşehir’de tutulup Bahçeşehir ilçe bile yapılır.

Peki Başakşehiri bu kadar önemli kılan Ak Partinin kaybetmeyi göze alamayacağı nedir. 

Boğaza değil ama Kanal İstanbula kıyısı olan bir şehir olmanın rantı, olimpiyat stadının olimpiyat köyü haline getiriliyor olması ve bunun rantı, İstanbul’un en büyük hastanesinin olması, hastanenin getireceği rant,  ve en önemlisi kentsel dönüşüm gerektiren mahallelerimiz  inşaat firmalarının iştahını kabartan inşa edilmeyi bekleyen bakir toprakların rantı, şimdi anladınız mı neden terk edilemeyeceğini. 

Rakamları bir hayal edin Kafanızda canlandırın, Bakırköyde, Kadıköyde, Beşiktaşta emlak vergisi, çöp vergisi ya da tabela vergisi toplamıyorsunuz.

Mevcut yapıda zaten İkitelli Organize Sanayisinin olması, her geçen gün Türkiye Süper Lig’inde İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün (İBFK) getirdiği rantlar. 

Yöneticilerin iştahını kabarttığı gibi köşe kapmaca oynayarak çirkefleştirmektedir. 

İşte bu rantlara odaklananların gözden kaçırdıkları bir şey var, oda erdem, vefa, alçak gönüllülük, hakka riayet etmek gibi olgun vasıflar. Çünkü onlar bu vasıfları taşıyan insanların yolundan yürüyenlerdi. Ancak kervana sonradan katılanlar yolda olanları baştan çıkardı. Sonunda yanlışlar karşısında konuşmaz, gözler görmemezlikten gelir, kulaklar duymaz oldu.

Mehmet Hammutoğlu / BasaksehirRehberi.com

Bu yazı 1606 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur