28 Kasım
Başakşehir de Belediye Başkan Adayları Belli Oldu!!!

Başakşehir de Belediye Başkan Adayları Belli Oldu!!!

2019 Yerel seçimleri yaklaşırken partilerde aday adayları  arasından, aday belirleme çalışmaları hararetle ve titizlikle yürütülüyor.  Her ne kadar Başakşehirde 6 siyasi partinin oy potansiyeli olsa da aslında seçim iki siyasi partinin arasında geçecek.

CHP; HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve  AKP küskünleri olarak tabir edilen oyları kendi tarafına çekmeğe çalışıyor. Bu hesap ile oluşturulacak blok Başkanlık Seçiminde oluşan 7-8 puanlık arayı kapatıp Başakşehirde Yerel seçimde başarılı olmayı hedeflemektedir.

AK Parti ise MHP’nin tam desteğini alarak çıktığı bu yolda göstereceği aday profili ile Saadet Partisinin Ben CHP’ye oy atmam  görüşüne hakim muhafazakar oyları katmaya çalışıyor. AK Partinin göstereceği aday profili Saadet Partisinin düşük profilli aday göstermesinede yol açabilir. 

AK Parti Başakşehirde aday adayı olan isimler arasından Çevre Mühendisi Salih Demirbaş'ın ön plana çıktığı görünmektedir.CHP’de ise iki dönem Başakşehir Belediye Meclis Üyesi ve İBB Meclis  Üyeliği yapan  YMM Abdulhadi Akmugan ön planda görünmektedir.Siyasi çalışmalarda başvuru dışında son dakikada sen olacaksın şeklinde alışık olduğunumuz bir durumda yaşayabiliriz.

İSTANBUL 

AKP İSTANBUL: BİNALİ YILDIRIM (TBMM BAŞKANI)
CHP İSTANBUL: MUHARREM İNCE

AKP BAŞAKŞEHİR ŞİMDİYE KADAR BAŞVURU YAPAN ADAYLAR
Salih Demirbaş
İnşaat Mühendisi

Yavuz Selim Tuncer
Eczacı
Muzaffer Bağ
İşadamı

CHP BAŞAKŞEHİR ŞİMDİYE KADAR BAŞVURU YAPAN ADAYLAR
Abdulhadi Akmugan
YMM

Uğur Barış Karabulut
Basın ve STK Başkanlığı Yürütüyor
H. Mehmet Katman
Emekli Polis


 

Bu yazı 4138 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur