24 Aralık
CHP Başakşehir Yeniden Karabat Dedi

CHP Başakşehir Yeniden Karabat Dedi

CHP Başakşehir İlçe Örgütü 4. Olağan kongresi gerçekleşti


Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Yılmaz, CHP Eski Milletvekili ve parti yöneticisi Ali Özgündüz ve İlçe Siyasi Parti Temsilcileri; Ak Parti Abidin Koçoğlu, Engin Telli, HDP İl Başkan Vekili Uğur İbravuli, Eş Başkan Nadire Keleş, Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı Hasan Parlak, Vatan Partisi İlçe Başkanı Selahattin Yılmaz, Güvercintepe Muhtarı İbrahim Dinç Birçok STK tesilcisi katıldı.


Demokrasinin yaşandığı nadir partilerden biri olan CHP’de öncelikle Blok listeye itiraz eden partililer, tek adaylı başkan ile gidilen kongrede yönetimde bulunan delegelerin kayırıldığını öne sürdüler. Kongre divan kurulu Başkanı CHP GeAnel Başkan Yardımcısı Özgür Yılmaz konu ile ilgi taraflardan olumlu ve olumsuz taraflarını anlatmak üzere 3’er dakikalık konuşma hakkı tanıdı.


Çarşaf listeyi savunan Ali Haydar Eroğlu; Başkan adayımızın kendi üyelerine güvenmediği bir seçime gidiyoruz dedi. Blok listeyi savunan Duran Bozkurt ise çarşaf listede her üyenin seçilebilmesi yanında bazı sorunlarını beraberinde getirdiğini açıkladı;  örnegin yönetimde 3 avukat yada 3 muhasebeci ilçemiz Başak Mahallesinden 3 diğer mahallelerinden olmayan dengesiz bir sonuç ortaya çıkacağını savundu.  Ben aday değilim ama yapılan blok listede hem mahalleler hemde bir çok sektörden üyelerimizin olduğu dengeli bir yönetim çalışması oldu. Dolayısıyla blok listenin doğru olduğunu savundu.


Kongreye tek adayla giden CHP Başakşehir İlçe Örgütü Adayı Özgür Karabat; kongrenin temiz bir kongre olarak devam ettiğini kimsenin yanlış anlaşılmalara yol açılmaması gerektiği ifade ettiği konuşmasında; Başakşehir için son defa ilçe başkanı adayı olacağını bundan sonrada aday olacakların yanında birlikte çalışacağını anlattı. Aynı zamanda il delegeliği için 50 kişi baş vuruyor ama 10 kişi seçiliyor. Ben il delege seçimi için aday da olmayacağım, dedi.


Başkan; Türkiye siyasetinde şimdiye kadar iktidar hesap sorar muhalefet cavap verirdi ben bu salonda bunu tersine çevirip iktidarı sorgulayıp yanlışlarını ortaya koyacak bir ışık görüyorum. Başakşehirde Başkanlık oylamasında %47 hayır oyu çıkarttık. Biz Başakşehirin tamamının fikirlerini bir araya getirip ortak aday çıkartacağız. Ben daha önceki ilçe başkanları belediye başkan adayları birlikte çalışarak başaracağız. Ben size güveniyorum.

AKP Cumhurbaşkanımızın dediği gibi mental yorgunluk içerisinde, tekstil, inşaat, turizm durmuş ekonomimiz sıcak parayla dönüyor Rıza Zarrap gittiğine göre sıcak parada kesildi. 29 milyon vatandaşımız borçlu, 14 milyonu borcunu ödeyemez durumda. Elmasta vergi yok ketende var. Bir yılda 14 bin kadın cinayet işlendi Ortasınıfı yok eden Kapitalist sistem yok olmadıkça ekonomikde ve insanların güven ortamında yaşamalarında  iyileşme olmaz. Ülkemizde ve ilçemizde bütçe görüşmeleri yapılıyor. Bütçe görüşmelerini incelediğimizde yandaşlara kayırmalar yapıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Toplumda çıkan sıkıntılarda korumak için çıkarılan 3 aylık ilan edilen olagan üstü hal, artık yaşam sistemimiz haline geliyor.


Necip Fazıl ne güzel demiş;


Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.


İlçemizde kuracağımız yönetimizde Ziyagökalp ve Güvercintepede yaşayan vatandaşların davalarını takip edeğiz yanlarında olacağız. Ziyagökalpta vatandaşlar evlerini satamıyor. Onlarla birlikte olacağız. Bahçeşehir gölette Danıştayın durdurulması için karar aldığı inşaat durdurulamıyor. Ben kimseyi dinlemem inşaata devam eden bir Belediye var.  1 ocaktan itibaren Bahçeşehir gölette çadır kuracağız. Mücadele vereceğiz. Gölet bahçeşehirin tek nefes aldığı yerdir. Şimdiye kadar bu konuda mücadele Bahçeşehir gölet platformu ve Bahçeşehirliler Derneğini tebrik ederim.


Uzun zamandır siyaset içerisindeyim. Hepimiz kareşiz mucadele edeceğiz. Biz Çanakkalede savaşırken Partimizi meclisimizi ve demokrasiyi kurduk. Masa başında değil.

Peygamberimiz HZ. Muhammed diyorya; “İş Ehline verilmeyice o zaman kıyameti bekleyin.”

Bu yazı 512 kişi tarafından görüntülendi.

Yorum Ekle

Tüm alanları doldurmak zorunludur